Patronálás

Patronáló Program

Patronáló programunkkal halmozottan hátrányos helyzetű, mélyszegénységben és fogyatékkal élő embertársainkat akarjuk támogatni, Esélyt biztosítva ezzel a felzárkóztatásra egy emberibb életkörülmény megteremtésére.

1. A segítségre szorulók felkutatása:

Ez történhet iskolák, családsegítő központok, alapítványok, különböző legálisan működő segélyszervezetek, valamint civil szervezés segítségével.

2. Jogosultság elbírálása:

Patronáló programunkba a felvétel, a megfelelő környezet tanulmány elvégzése után, kuratóriumi döntés alapján történik.
Minden esetben egyedi megállapodáshoz és írásbeli szerződéshez kötött, melyben feltüntetik a segítés módját, összegét, tartalmát és a segítségnyújtás időtartamát.

3. Felajánlások felhasználása:

Ez a patronáló által felkínált és a kuratórium által jóváhagyott segítség gyakorlati megvalósítása, melynek folyamata végig adminisztrált és a Keresztutak Alapítvány kuratóriuma által ellenőrzött.
Patronáló Programunkon keresztül támogatni kívánunk hátrányos helyzetű, mélyszegénységben vagy fogyatékkal élő embertársainkat, iskolákat, óvodákat és speciális intézményeket ahol fogyatékkal élő gyermekkel foglalkoznak. Egészségügyi központok, orvosi rendelők eszközbeszerzését.

A patronálók segítséget nyújthatnak:

Pénzbeli adománnyal,
Rendezvények, jótékonysági estek támogatásával,
Tárgyi és eszköz adományok: ruházat, technikai eszközök, játék, tankönyv,
Tisztálkodási és egészségügyi termékekkel.
Lakás felszerelési tárgyakkal.
Speciális esetekben: építőanyaggal
Táboroztatás, szálláshely

4. Patronálók jelentkezésének elbírálása

Anonim Patronálok pénzbeli adományai esetén:

kérjük utalásnál a megjegyzés rovatba tüntesse fel nevét, email címét, a patronált személy vagy intézmény felhasználó nevét, hogy eltudjuk küldeni köszönő levelünket és igazolásunkat az adomány felhasználásáról.
Automatikus hozzájárulás, hogy az ön álltal nyújtott összegből az Alapítvány a költségei fedezésére 15%-ot visszatartson. (Ebben az esetben a pénzadomány felhasználásáról az Alapítvány elszámolást küld.)
Programunkban a patronáltak személyiségi, családi és adatvédelmi jogaira való tekintettel csak a nevét és felhasználónevét tüntetjük fel.

Keresztutak Alapítvánnyal szerződő patronálók esetén:

A patronálók írásban nyújtják be segítő szándékukat az Alapítvány kuratóriumának, amit a kuratórium elbírál, figyelembe véve a segítés hasznosságát, kivitelezhetőségét és a patronált fejlődésének biztosítását. Az elbírálás során szintén figyelembe kell vennie a Patronált és a Patronálók testi és érzelmi biztonságát, valamint az olyan igényeket, melyek mindkét fél jogász által meghatározott jogait védik.
A Keresztutak Alapítvány évente 30 Patronált jelentkezését tudja fogadni.

Keresztutak Alapítvány Mentor program regisztrációs ív 18 év alatti gyermekre vonatkozóan:

Patronálói szerződés magánszemélyeknek:

Patronáló szerződés cégek részére:
Keresztutak Alapítvány Patronáló program regisztrációs ív alapítványokra, intézményekre vonatkozóan:
Keresztutak Alapítvány Patronáló program regisztrációs ív 18 év feletti magán személyre vonatkozóan:

Kérjük, hogy pénzbeli utalásoknál tüntessék fel a nevüket, email címüket és a támogatni kívánt személy felhasználó nevét a megjegyzés rovatba, hogy el tudjuk küldeni köszönő levelünket.

error: Content is protected !!